Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yol çalışması için meyve ağaçlarının kesilmesine tepki

Geyraz Mahallesi’nde mülkiyesi hazineye ait bahçede bulunan taşınmazların tahliye kararı alındı. Nuri Ilıkçay, Nermin Çobaner ve Ayhan Ulaşer’in uzun yıllardır kiralık olarak kullandığı hazine arazisindeki ceviz, elma ve kavak ağaçları yol çalışması kapsamında kesildi. Bahçeye sokulan iş makinesi yardımı ile meyve ağaçları kökünden söküldü. Üzerinde meyve bulunan ağaçların kesimi, uzun yıllardır bahçeleri ekip diken vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Bahçeyi kiralık olarak kullananlardan Nuri Ilıkçay, hasat döneminin beklenmesi hususunda dilekçelerine rağmen ağaçların üzerinde meyveleri varken kesildiğini söyledi. Bahçenin boşaltılması hususunda kendilerine tebligat yapıldığını ifade eden Ilıkçay, Meyve bahçesinin neyi boşaltılabilir ki? Dün hasadın yapılması beklenene kadar kesim işlerinin yapılması için dilekçe verdik. Gelen cevap olumlu olmadı, olumsuz cevap vererek bu katliamı yaptılar. Bu bizlerce gereksizdi. Çünkü muhtarın bahçesine gidecek yoldan başka yol ihtiyacı olan hiçbir yer yok. Yol olarak haklı ama yanındaki komşusu ile anlaşamamasından dolayı sorun oldu. Anlaşsalardı bu ağaçlar kesilmeyecekti. 30 taneye yakın elma ağacı, 7-8 tane yetişmiş ceviz ağacı ve kavak ağacı kesildi diye konuştu.

Geyraz Mahallesi Muhtarı Lütfü Ulaşer ise çalışmanın yasal olarak yapıldığını belirterek, hakkındaki yolla ilgili iddialara karşı açıklama yapmak istemediğini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Şiddet görüyorsanız ’gizlemeyin’ uyarısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi