Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

YGS sosyal bilimler soruları ve cevapları | YGS sosyal bilimler soruları zor muydu?

YGS sosyal bilimler soru ve cevap anahtarı açıklandı. YGS sosyal bilimler soru ve cevaplarını sizler için derledik. YGS sosyal bilimler soruları zor muydu merak ediliyor. 12 Mart Pazar günü gerçekleşen Yükseköğretim Giriş Sınavı’na (YGS) 2 milyon 300 bin aday girdi. Sınav saat 10.00’da gerçekleşti. YGS soru ve cevapları ise 14.30’da ÖSYM tarafından açıklandı. Bu haberimizde YGS sosyal bilimler soru ve cevap anahtarını sizler için derledik. Haberimizin altında bulunan diğer haberlere tıklayarak Türkçe, matematik ve fen bilimleri soru ve cevaplarını görebilirsiniz.

YGS sosyal bilimler soru ve cevap anahtarı YGS sosyal bilimler cevap anahtarı YGS sosyal bilimler soruları zor muydu?

YGS sosyal bilimleri soru ve cevap anahtarını sizler için derledik. YGS sosyal bilimler soru ve cevapları zor muydu merak ediliyor. Uzmanlar YGS sosyal bilimler soru ve cevaplarını yorumladı. Tarih bölümü soruları “2017 YGS’de, müfredata uygun, paragrafların önceki yıllara göre daha uzun olduğu, konuların dengeli dağıtıldığı gözlenmiştir.” Coğrafya bölümü soruları “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türkçe-Matematik ve Matematik-Fen grupları için ortak olan 9 ve 10’uncu sınıf müfredatına uygun sorular sorulmuştur. 2016 YGS’de, coğrafi unsurların dünyadaki dağılışı, harita üzerinde sorgulanırken bu yıl ayrıca buna Türkiye haritasındaki fiziki unsurların dağılışı eklenmiştir. Ayrıca, Fen Bilimleri testinde 3 soruda da temel coğrafya bilgilerine ihtiyaç duyulmuştur.” Felsefe bölümü soruları “2017 YGS felsefe sorularında, okuduğunu anlamaya yönelik soru döneminin tümüyle kapandığı ve felsefe sorularının bütünüyle bilgi sorusuna dönüştüğü görülmüştür. Bu yıl beklenmedik bir şekilde, diğer yılların aksine, filozof adı sorulması, sınavın zorlaştırılmış olduğunun göstergesidir. Sınavda müfredat dışı soru çıkmamış ancak bilenin yapabileceği kavram sorularıyla sınav zorlaştırılmıştır. Nesibe Aydın Okulları açısından bakıldığında, 2017 YGS’sinde yer alan sorular ile deneme sınavlarımızda yer alan sorular, çok benzer olmasından kaynaklı olarak öğrencilerimizin Türkiye sıralamasında ön sıralarda yer alacağı düşünülmektedir. Din kültürü ve ahlak bilgisi bölümü “Sınavda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının geçen yıla oranla daha kolay olduğu belirlenmiştir. 5 sorunun 3’ü kavram bilgisi gerektirmiştir. Zorlanacak seviyede bir mezhep sorusu gelmiştir. Genel olarak bilginin yanı sıra yorum gücü gerektiren sorular olduğu ve deneme sınavlarımızdaki sorularla çok örtüştüğü gözlenmiştir. Müfredat dışı soru yoktur.”

YGS sosyal bilimler soru ve cevapları haberimizde. YGS sosyal bilimler soru ve cevap anahtarı açıklandı. YGS sosyal bilimler soruları zor muydu merak ediliyor. 2 milyon 300 bin aday 12 Mart Pazar günü YGS’ye girdi. YGS sınav soruları dün saat 14.30’da açıklandı. Sizler için YGS sosyal bilimler soru ve cevap anahtarını derledik.

Bir önceki yazımız olan Azerbaycanlı öğrencilere Türkiye’deki yükseköğretim fırsatları anlatıldı başlıklı makalemizde azerbeycan, bakü ve Eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir