Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vatandaşlar sabah namazında Çanakkale şehitleri için dua etti

Yıl Dönümü ve Şehitler Anma Günü’ dolayısıyla sabah namazında mevlit okunarak şehitler için dua edildi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Tokat’ta da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla vatandaşlar sabah namazında bir araya geldi. Ali Paşa Camisini dolduran vatandaşlar ellerini semaya açarak şehitler için dua etti. İl Müftülüğü tarafından sabah namazı sonrasında Çanakkale şehitleri için Kur’an-ı Kerim okundu. Namaz ve duaların ardından vatandaşlara cami avlusunda Tokat Belediyesi tarafından kahvaltı ikram edildi.

İl Müftüsü Ahmet Erdem, yaklaşık bin kişinin katılımı ile tek bir yürekle dualarla, gözyaşları ile Çanakkale şehitleriyle birlikte bütün şehitlerin anıldığını ve dua edildiğini söyledi. Müftü Erdem, Çanakkale’de düşmanların gücünü bozan savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı gibi 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde de Ömer Halis Demir’in hainlerin planlarını bozduğunu kaydetti.

Çanakkale Savaşında gavurlara bir ders var olduğunu anlıyorum

Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencisi Somalili Said Abdullahi Ahmet ise programa katılmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, Çanakkale Savaşında gavurlara bir ders var olduğunu anlıyorum. O derse dünyanın bakıp bir ders alması gerekiyor, bir daha heveslenmesin diye. Tam olarak bilgim yok ama Afrika’da bizim topraklarımızdan da Çanakkale Savaşına katılanlar varmış diye konuştu.

Programa katılan vatandaşlar da programın birlik ve beraberlik duyguları açısından önemini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Tokat’ta heyelan başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi