Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Turhal’da kimsesiz ailelere evde bakım hizmeti verilecek

Ahmet Süheyl Üçer, yaşlı ve kimsesi olmayan ailelere ayda en az iki defa evde temizlik ve bakım hizmeti verileceğini söyledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde muhtarlarla toplantı yapan Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, muhtarların devletin mahallelerdeki gözü ve kulağı olduğunu ifade ederek,Mahalle muhtarlarımızla diyalog geliştirebilirsek halkımıza daha yakından hitap edebileceğimizi düşünüyoruz. Bu anlamda ben bu haftadan itibaren nüfusu kalabalık mahallelerimizden başlamak üzere daire müdürlerimizi de alarak bizzat vatandaşımızın ayağına gideceğiz. Toplantılarımızda aynı zamanda Belediyemizden de temsilciler olacak. Bu şekilde haftada birkaç mahallemize giderek halkımızla iç içe olacağız dedi.

Turhal’da ilk defa bir uygulamayı faaliyet geçireceklerini ifade eden Üçer,Siz muhtarlarımızın belirleyeceği her mahallemizden yaşlı ve kimsesi olmayan ilk etapta bir ailemize ayda en az iki defa evde temizlik ve bakım hizmeti vereceğiz. Tabi zamanla bu ailelerimizin sayısını artıracağız. Bunu haricinde adres kayıtlarına dikkat etmenizi ve yakından takip etmenizi istiyorum. Bu sayede adres taşımadaki usulsüzlük ve yolsuzlukların üzerine hep beraber gideceğiz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Niksar’da Servis Şoförlerine Seminer Verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir