Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tokat’ta “Erzurumlu Emrah” Türbesi restore ediliyor

1799 yılında Erzurum’un Ilıca ilçesine bağlı Tanbura köyünde doğan ve yaşadığı bir ömre sayısız eserler kazandıran Erzurumlu Emrah, 1860 yılında Niksar’da vefat etmişti. 1986 yılında dönemin Belediye Başkanı Selahattin Hançer tarafından yaptırılan türbe için Niksar Belediyesi tarafından restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ömrüne nice sayısız eserler sığdıran ve Türk Edebiyatına kazandırdığı eserler kazandıran Erzurumlu Emrah’ı rahmetle anıyoruz. 1986 yılında dönemin belediye başkanı Selahatin Hançer’in Erzurumlu Emrah’ın mezarının çevresine yaptırdığı türbenin belirli bölümleri yıpranmıştı. Bizlerde ekiplerimiz ile restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarına başladık. İnşallah bu çalışmalarımızı kısa sürede bitireceğiz. Bu türbenin yapımında önderlik yapan belediye başkanımız merhum Selahattin Hançer’i rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Tokat’ta istihdam 2018 yılında yüzde 14,4 artacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi