Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tokat’ta atık pil toplama yarışmasının 4’üncüsü düzenlenecek

Tokat’ta çevre bilincinin gelişmesi için okullar arası atık pil toplama yarışmasının 4’üncüsünün düzenleneceği bildirildi.
Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Bahaddin Adıgüzel ve Çevre Mühendisi Serap Seçkin İlter tarafından her hafta bir mahallede mahalle muhtarı ve vatandaşların katılımı ile çevre ve geri dönüşüm konusunda bilgilendirme yapılıyor. Sohbet havasında geçen bu toplantılarda; atık piller, bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları, ekmek israfı, çevre kirliliği hakkında bilgilendirme yapılarak, vatandaşların istek ve dilekleri dinlenerek, talepleri değerlendiriliyor. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Vatandaş ve Belediye Elele” sloganıyla mahallelerde iki yıldır devam ettirdikleri çalışma neticesinde 4 ton atık pil topladığını hatırlatarak, “Okullarda, Hanımeli Merkezlerimizde, kurs alanlarında vb. yerlerde eğitim seminerleri düzenledik. Her yaştan hemşehrimize ulaşarak geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmaya çalıştık. Yine şehrimizin birçok noktasında 250’nin üzerinde atık pil toplama noktası oluşturduk. Geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımızda çevre bilincinin gelişmesi için bu yıl okullar arası atık pil toplama yarışmasının dördüncüsünü düzenliyoruz. Yaşadığımız kent hepimizin, birlikte koruyalım” dedi.

Bir önceki yazımız olan Hüseyin Akbaş’ın 28. ölüm yıldönümü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir