Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tokat OSB’de 3. etap çalışmaları başlatıldı

etap çalışmaların başladığını söyledi.

Tokat Organize Sanayi Bölgesinin büyütülmesine yönelik başlatılan çalışmalar Başbakan Binali Yıldırım’ın şehri ziyaretinde verdiği talimatla hızlandırıldı. Bu anlamda 3. etap çalışmalarına hız verildiği Tokat Organize Sanayi Bölgesi, 2018 yılının sonunda yüzde 35’lik bir büyüme hedefliyor. Tokat Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Oğuz Keleş, 160 civarında bir sanayi parselin yüzde 95’inin dolmuş durumda olduğunu ifade ederek,3 sene önceki verilere göre toplamda 1400-1500 çalışanımız varken, şuan Tokat OSB’de 4 bin 500’e yanaşan bir istihdamımız oluşmaktadır. 3. etap için yapmış olduğumuz bir çalışma da şuan, yaklaşık 700 dönümlük bir planlamamız var. Başbakanımızın da Tokat’a gelmesiyle ve vermiş olduğu talimatla, şuan ki 3. etap çalışması hızlanmış durumda. İnşallah Allah nasip ederse 2018’in yatırım programına alınıp, sene sonu itibariyle de 3. etabı bitirmek istiyoruz dedi.

Tokat OSB’de 160 işletme olduğunu ifade eden Keleş,Yeni bir 3. etap çalışmasıyla beraber 200-210 arasında bir işletmemiz olacak. Şuan 4 bin 500 çalışanımız var, 3. etap çalışmamız tamamlandıktan sonra bu sayıyı biz 7.000-8.000 bandına taşımayı hedefliyoruz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Görme engelli santral memurlarının çalışma azmi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir