Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Taşeron işçilerin kadro beklentisi

Tokat’ta Erbaa, Zile ve Turhal devlet hastanelerinde çalışan taşeron işçilerin geçtiğimiz hafta yapılan yeni sözleşme ile birçok hakkı elde ettiklerini belirten Hizmet-İş Sendikası Tokat İl Başkanı Resul Demir, Sağlık İl Müdürlüğü, Bayındırlık İl Müdürlüğü ile SGK İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron işçilerin toplu iş sözleşmelerinin tamamlandığını ve diğer kurumlarla da görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Taşeron işçilerin kadroya alınmaları ve sonrasında da kazanılan hakların devam etmesi konusunda şuanda taşeron olarak çalışan işçi personellerin her daim yanlarından olduklarını belirten Başkan Demir, Hak-İş Konfederasyonu olarak kadro konusunda Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız nezdinde her türlü girişimde bulunuyoruz. Bu girişimlerimiz olumlu bir sonuç alıncaya dek devam edecek, işin peşini asla bırakmayacağız. Tokat Merkez ve İlçelerimizde kadroya alınıncaya kadar geçecek sürede her daim taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın haklarının korunması ve yeni haklar kazanılması için görüşmelerimiz devam ediyor. Hamdolsun, birçok ilçemizde ve merkezdeki birçok kurumda çok güzel sonuçlar elde ettik. Yıllık ek yüzde 8 zam oranına ilave olarak sosyal birçok hakkı da arkadaşlarımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bizim asıl hedefimiz arkadaşlarımızın kadroya kavuşmasıdır dedi.

Bir önceki yazımız olan Tokat’ta imam nikahlı eşini öldüren cinayet zanlısı tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi