Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

’Süper Vali’nin emaneti yeniden restore edildi

Tokat’ın Almus ilçesinde bulunan Tufan Tepe Mevkinde Almus Barajı Gölü manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken 2 katlı konak Almus Kaymakamlığı’nın girişimleri ve İl Özel İdaresinin destekleriyle restore edildi. Öğretmen evi olarak hizmet verecek olan konak düzenlenen gala ile hizmete açıldı. Konağın 6 oda kapasiteli ve 2 katlı olarak hizmet vereceğini söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer konağın fiziki yapısından ziyade manevi açıdan çok değerli bir mekan olduğunu söyledi. Dizer, “Rahmetli Yazıcıoğlu Valimizin bize bir hatırası burası. İlk başta o şekilde baktık. Bu hatırayı canlı tutmak amacımız. Zamanında Yazıcıoğlu Valimiz buranın turistik açıdan gelişmesi için ciddi çalışmalar yapmıştı. BU Tufantepe Tesisleri de bunun içindi. Yine göl alanı içerisinde gezinti alanları oluşturulmuştu. Su Sporlarının yapılabileceği alanlar oluşturulmuştu. Aynen O’nun izinden gidiyoruz biz de. Tesislerimizi kazandırdık. Su sporları yapılabilecek alanlar oluşturuldu. Bunlarla ilgili makine ve ekipmanlar alındı. Ayrıca bir de küçük gezinti teknesi aldık. O da şuanda halkımızın kullanımında. Almus Baraj Gölü içerisinde bu gezintileri yaptırıyorlar. Ben bütün Tokatlı hemşerilerimizi, Türkiye’nin her yerindeki hemşerilerimizi Almus’a bekliyorum” dedi.

Tokat Valisi Ömer Toraman da Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun hatırası olarak gördükleri Tufantepe Tesislerinin Tokat’a dışarıdan gelecek misafirlerin ağırlanması için güzel bir mekan haline getirildiğini söyledi. Vali Toraman, “Bugün yeniden bu tesis onarılarak, restore edilerek tokatlıların, Tokat’a dışarıdan gelecek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş oldu. Ümit ediyoruz bu manada Tokat’ın turizmine katkı sağlamaya devam edecek bundan sonra da” dedi.

Yapılan açılış törenine gelerek konağı gezen vatandaşlar gelecek planlarında bu tesislerde konaklamak olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan Zile’de jeotermal sıcak su sondajı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi