Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

PYSB sınav yorumları! 2017 PYSB zor muydu kolay mıydı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2017 yılında düzenlenen Parasız Yatılılık ve Bursluluk (PYBS) sınavı 10 Haziran cumartesi günü itibariyle düzenlendi. Binlerce öğrencinin girdiği PYBS sınav yorumları ise günün tartışma konusu oldu. Peki PYBS sınav zor muydu kolay mıydı?

PYBS Türkçe soruları nasıldı? Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavında çıkan Matematik soruları zor muydu? 2017 PYBS Fen Bilimleri yorumları nasıl? MEB PYBS sınavı Sosyal Bilimler soruları kolay mıydı? İşte sınav ile ilgili tüm yorumlar

PYBS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? MEB sonuç tarihi

2017 – PYBS TÜM YORUMLARI GÖRMEK VE YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ​

Burs almak isteyen öğrencilerin girdiği Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavı PYBS ile ilgili yorumlarını haber7.com’dan paylaşıyor. Siz de 2017 PYBS sınavı sorularının yorumlarını haberimizin yorum bölümüne yazın milyonlar PYBS soruları ve yorumlarını okusun.

PYBS’DE KAÇ SORU SORULDU VE KİMLER KATILDI?

5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’inci sınıflarda okuyabilecek yaşta olanlar PYBS sınavına girdiler. MEB’in düzenlediği PYBS sınavında Türkiye’den 25 soru, Matematik’ten 25 soru, Fen Bilimlerin’den 25 soru ve Sosyal Bilimlerden 25 soru soruldu. 

PYBS’ye açıköğretim lisesi, mesleki açıköğretim lisesi ve açıköğretim ortakokulu öğrencileri ile birlikte tutuklu ve hükümlü öğrenciler parasız yatılılık ve bursluluk sınavına giremedi.

Sınav kaç dakika sürdü?

MEB’in düzenlediği ve 5,6,7 hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıfların katılacağı PYBS sınavı bugün saat 14.00’te başladı. 100 sorunun sorulacağı PYBS’de sınav süresi ise 120 dakika sürdü.

MEB PYBS – Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal, soru cevap kitapçığı

PYBS SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrenciler, sınava Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi ve geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya pasaport) ile aldın. Sınav sonuçları, 18 Temmuz’da http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek.

PYBS BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabildiği bu burs bir öğrenci için çok değerli bir miktardır. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim:

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2017 yılında burs ücreti: 573.47 TL

*Net ücretler yazılmıştır. Yani hesabınıza yatacak olan paradır.

Bir önceki yazımız olan ÖSYM'den, LYS'ye gireceklere kritik uyarı başlıklı makalemizde EĞİTİM Haberleri, lys ve ösym hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi