Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Nişantaşı Üniversitesi, NishLondon’dan sonra ve NishDublin ile ‘iyi İngilizce’ ye devam ediyor

Londra’da ilk öğrencilerini ağırlamaya başlayan Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerini Mayıs ayında da Dublin’e  götürecek. Nişantaşı Üniversitesi Landon Language Application Center (Londra Dil Uygulama Merkezi) ‘den sonra Nişantaşı Üniversitesi Dublin Language Application Center (Dublin Dil Uygulama Merkezi) ile eğitime aralıksız hizmet sunmaya devam ediyor.

Eket Fuarcılığın düzenlediği Kocaeli Üniversite Tercih Günleri fuarında öğrencilerle buluşan Nişantaşı Üniversitesi, Londra ve Dublin’de sunduğu anavatanında yabacı dil öğrenme imkanlarını üniversite öğrenci adaylarıyla paylaştı. Nişantaşı Üniversitesi Fuarlar Koordinatörü Hatice Karataş, yabancı dile ilginin yoğun olduğunu söyledi. Ülkemizde özellikle İngilizce öğrenme konusunun çok yaygın olduğunu ancak sonucunda başarılı olunamadığını söyleyen Hatice Karataş, “Maalesef yıllarca kurslar, özel dersler alınır, ancak İngilizce istenilen seviyede öğrenilemez. Genel olarak benimsenen İngilizce konuşmaktan çok dilbilgisine dayalı, pratik konuşma dilinden uzak bir öğrenme yöntemi vardır. Bu durum, zamanla İngilizceyi öğrenmeye çok hevesli kişileri dile karşı soğutur ve uzaklaştırır” dedi.

Dil öğrenmek merakla başlar

İngilizce eğitimi veren okul ve kursların yabancı dil öğretme yöntemlerinin yetersiz olabileceği kadar, durumun çoğu zaman kişilerin de öğrenme isteklerinin olmamasından kaynaklandığını anlatan Karataş şöyle konuştu: “Yabancı dil öğrenmeyi  kısa süreli bir hevesle öğrenmek veya iş başvurusunda ‘iyi’ diyebilmek için yönelenlerin sayısı çok fazla. Oysa, öğrenmek istenilen dile merakla yaklaşıp, o dilin ülkesini, kültürünü, edebiyatını bilmek gerekir. Eğer öğrenmek isteyen kişi bunları merak etmiyorsa, zaten öğrenme hevesi uzun sürmeyeceğinden iyi sonuç alması mümkün olmaz.”

Dil anavatanında öğrenilir

Pratik anlamda İngilizce konuşmak isteyen herkesin o dili anavatanında öğrenmesinin en hızlı ve etkili yöntem olduğunu savunan Karataş, Nişantaşı Üniversitesi olarak öğrencilerine bu anlamda Londra ve Dublin imkanlarıyla ‘iyi İngilizce’ öğrenme fırsatı sunduklarını ifade etti. Eğitim fuarlarında ağırlıklı olarak öğrencilerin yurtdışında dil öğrenme imkanlarını sorduklarını belirten Hatice Karataş şunları söyledi: “Üniversite adayı öğrenciler, öncelikli yurtdışındaki İngilizce öğrenme imkanlarını sormaktalar. Okumak istedikleri bölümler hakkında sorularının ardından Erasmus imkanları da onları ilgilendiren diğer bir konu. Açıkça görülüyor ki, eğitim hayatlarının bir bölümünde yurtdışında bulunmak istemekteler. Yabancı dile ve o dilin ülkesine merak var. Merak iyi bir özellik, çünkü ancak merak olursa istek konusunda başarı kazanılır.”

Bir önceki yazımız olan 2017 YGS sınav sonuç ekranı! ÖSYM'den hemen öğren başlıklı makalemizde EĞİTİM Haberleri, ösym ve ygs sınav sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi