Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Niksar’da Servis Şoförlerine Seminer Verildi

Okul öğrencilerinin ve okul taşıtlarının karışabileceği trafik kazalarını önlemek ve çocukların güvenli bir trafik ortamında eğitim öğretimlerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen seminerde, servis şoförlerinin, diğer sürücülere nazaran çok daha dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliğinden Polis Memuru Sadi Özcan ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik görevlilerinden Abdullah Algül tarafından verilen seminerde, Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, şoförlerin uyması gereken trafik kuralları ve bazı konularda okul servis şoförleri slayt eşliğinde bilgilendirildi.
Öğrenci servis şoförlerine yönelik yapılan bilgilendirici açıklamaların ardından katılımcılardan sorular alınarak karşılıklı cevaplandırıldı.
Servis şoförlerine kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, çocukların okula gidiş gelişlerinde şoförlerin çok dikkatli olmaları konusunda uyararak servis şoförlerine ve katılımcılara teşekkür ettikten sonra toplantı son buldu.

Bir önceki yazımız olan Lösemi hastası Nisanur için kermes düzenledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir