Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Niksar’da 53. Kütüphane Haftası kutlandı

Kütüphane Haftası düzenlenen programla kutlandı.

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Niksar İlçe Kütüphane Müdürü Ali Kılıçarslan, kütüphanelerin en temel anlamıyla bilgi yuvaları olduğunu belirterek,Niksar’da yaşayan 7’den 70’e herkesin kitap okuma ve kütüphaneden yararlanma bilinçlerinin artmasını hedefliyoruz. Temennimiz üye sayımızın nicelik olarak artmasıdır. Üye sayımız arttıkça sürekli kütüphaneyi kullanan nitelikli okuyucumuz da artacaktır dedi.

Gençlerin mutlaka okumaya meraklı olmalarını isteyen Kaymakam Selami Kapankaya,Bilmek için okumak lazım öğrenmek lazım. Dolayısıyla hayatın anlamı günümüzün anlamı hayatımızı anlamak ve onu doğru bir şekilde yaşayabilmek için de o bilenlerden olmak gerekiyor. Bilmek içinde okumak gerekiyor diye konuştu.

Program şiirlerin okunması, ney dinletisi ve okul kütüphanelerine kitap bağışı ile yapılan kitap okuma etkinliğinin ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Yamaç paraşütçüleri en uzak mesafeye uçmak için yarışacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi