Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Gökçe Ünal, “Doğru meslek seçimi çok önemli”

Türkiye’den ilk defa bu yıl öğrencinin yerleşeceği Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin standına Ankara Educatürk Yüksek Eğitim Günlerini ziyarete gelen öğrencilerin ilgisi yoğundu. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Tanıtım Uzmanı Sercan Bahçivancı, diş hekimliğinin yanı sıra, sağlık yönetimi, fizyoterapi ve rehabilitasyon, beslenme ve diyetetik, tıbbi görüntüleme teknikleri, odyometri ve iş sağlığı ve güvenliği gibi sağlık bölümlerine büyük ilgi gösteren Ankaralı öğrencilerin YGS’den alacakları sonuçlara göre bölüm seçimi yapacak. YGS puanıyla yerleştirilen sağlık programlarının yanı sıra, sağlık bölümlerine de öğrencilerin yoğun ilgisinden söz eden Bahçivancı, mezuniyet sonrasında iş kaygısının yüksek olmasından dolayı öğrencilerin geleceklerini en iyi şekilde planlamaya çalıştıklarını anlattı.

Kıbrıs’ta sağlık eğitimi cazibesi

Meslek seçimi konusunda öğrencilerin çok dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KSTU) Sağlık Programları Direktörü Gökçe Ünal, Kıbrıs’ta sağlık eğitiminin cazibesinden bahsetti. Sağlık alanlarında eğitim görmenin önemli bir konsantrasyon gerektiğini anlatan Ünal, “Kıbrıs’ta sağlık eğitimi bu anlamda çok cazip. Sakin, üniversiteye odaklı, eğitime tam konsantre ve uluslararası bir ortamda yabancı dile aşina” şeklinde açıklama yaptı. Doğru meslek seçiminin önemiyle ilgili açıklamalarına devam eden Ünal sözlerine şu şekilde sürdürdü: “Genellikle meslek seçimi konusunda üniversite öğrenci adayları detaylı araştırmalar yapmıyorlar. Puanlarının yetebildiği herhangi bir bölümü yazıyorlar. Ya öğrenim görürken, yanlış bölüm seçtiklerinin farkına varıyorlar ve yatay geçiş ile bölüm değiştiriyorlar, ya da bölümü bitirseler de, farklı bir meslek edinimle çeşitli iş alanlarında çalışmayı tercih ediyorlar. Bu nedenle meslek seçimi çok önemlidir.”

Bir önceki yazımız olan Okullar ne zaman bitecek? Yaz tatili Haziran'ın kaçında? başlıklı makalemizde 2017 okulların kapanma tarihi, Eğitim ve EĞİTİM Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi