Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Eğitim-Sen’den Bodrum’da Eylem

BODRUM’da Eğitim-Sen üyeleri, ilçede görev yapan 8 öğretmenin meslekten ihraç edilmesini protesto etti.

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki toplanan Eğitim- Sen üyeleri yere ‘Haberiniz var mı Bodrum’da Eğitim-Sen’li 8 öğretmen gerekçesiz ihraç edildi’ ve ‘OHAL’in arkasına sığınılmasın, ihraç gerekçeleri açıklansın’ yazılı pankartlar koydu. Eğitim-Sen Bodrum Temsilcisi Ahmet Paksoy yaptığı konuşmada, Bugün arkadaşlarımızın, üyelerimizin ihraç edilişinin 111’inci günü. OHAL’in arkasına sığınılmasın, ihraç gerekçeleri açıklansın dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen hafta yaptığı açıklamada ‘Suçsuz olduklarını belgelesinler’ dediğini belirten Paksoy, Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir hukuk işleyişi yoktur. Yargı yolu kapalı, idari başvurular reddediliyor, işletilmiyor. Sendikamız ve üyeleri hakkında itham edilecek hiçbir şey yoktur. Bizler Eğitim-Sen’liler ve KESK’liler olarak tekrar söylüyoruz. İhraç gerekçeleri açıklansın OHAL’in arkasına sığınılmasın. Adli yargı sistemi işletilsin. İşimizi, ekmeğimizi geri istiyoruz dedi.

Yaklaşık bir saat süren eylemde, gitar eşliğinde türkü söyleyerek ve halay çekerek seslerini duyurmaya çalıştı. – Muğla

Bir önceki yazımız olan Eğitim-Sen Basın Açıklaması başlıklı makalemizde Açıklaması, Atatürk ve Basın hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi