Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır? AÖL 2017

AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır? Açık Öğretim Lisesi öğrencileri AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır merak ediyordu. AÖL sınav giriş belgesi ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde. AÖL sınavları 18-19 Mart tarihleri arasında yapılacak. AÖL öğrencileri sınava AÖL giriş belgesi ile gitmeliler. Peki AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır?

AÖL sınav giriş belgesi çıkarma

AÖL sınav giriş belgesi nasıl çıkarılır sorusunun cevabı haberimizde. AÖL öğrencileri haberimizde bulunan linke tıklayarak AÖL sınav giriş belgesi sorgulama ekranına ulaşabilirler. Açılan sayfaya TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Ardından sınav giriş belgenizi, ‘Öğrenci Genel Bilgileri’ menüsü altında yer alan ‘Sınav Giriş Belgesi’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.

AÖL sınav giriş belgesi sorgulamak için tıklayınız

AÖL sınav kuralları

Açık Öğretim Lisesi öğrenciler sınavlarının geçerli olabilmesi için belirtilen kurallara uymaları gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) AÖL öğrencilerinin uyması gereken kuralları açıkladı. 

Öğrencilerin sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmesi zorunludur. Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurun. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır. Sınav Giriş Belgesinde yedek salonda sınava girecek öğrenciler, öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.

Bir önceki yazımız olan AÖF'den önemli uyarı! Bugünden sonra yapamayacaklar başlıklı makalemizde AÖF, aöf kayıt ve aöf kayıt yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi