Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ak Partili Beyazıt; “Türkiye’yi Suriye yapmak istediler”

Yusuf Beyazıt; “Türkiye’yi Suriye yapmak, Türkiye’yi bir Libya yapmak, Türkiye’yi bir Irak yapmak istediler bunun içinde 15 Temmuz hadisesi oldu” dedi.

Niksar’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 yılı Eğitim ve Öğretim Değerlendirme toplantısı düzenlendi. Değerlendirme toplantısında konuşan Yusuf Beyazıt; “Birilerinin zannettiği gibi bu basit bir şey değil, çok önemli bir olaydır. Ülkemizin büyümesinden güçlenmesinden korkan bir takım şer odakları bizim önümüze taş koymak için bunun gibi çirkin yollara baş vuruyorlar. Türkiye’yi Suriye yapmak, Türkiye’yi bir Libya yapmak, Türkiye’yi bir Irak yapmak istediler bunun içinde 15 Temmuz hadisesi oldu. Kardeş kavgası olsun ve insanlar arasında ihtilaf olsun insanlar arasında savaş çıksın istediler. Ankara, İstanbul Halep’e dönsün diye düşündüler değerlendirdiler. Ama şükürler olsun ki milletimizin basireti milletimizin cesareti ile bu olayların önüne geçildi” dedi.

“BİZİM REJİMLE MESELEMİZ YOK”

Türkiye’de bu zamana kadar 66 hükümet kurulduğunu belirten Beyazıt; Bu hükümetlerin yarısının ömrünün bir yıldan az olduğunu ifade ederek; “Türkiye hep tek partili dönemlerde ilerlemiş. Menderes dönemi, Özal dönemi gibi. Biz rejim değiştirmiyoruz. Bizim rejimle meselemiz yok. Biz rejimden memnunuz biz diyoruz ki ülkeyi, seçen insanlar yönetsin. Bizim meselemiz istikrardır. Şu andaki Anayasaya göre Cumhurbaşkanı vatana ihanet suçu dışında hiçbir suçtan yargılanamaz. Ama yeni sistemle bu da değişti. Artık cumhurbaşkanı attığı her imzadan sorumlu olacak ve yargılanabilecek. Beş yılda bir seçim olacak, milletin önüne gelecek bu halkın yarıdan fazlası kimi istiyorsa onu seçecek. Efendim yanlış yapar diyorlar, milletin yarıdan fazlası yanlış yapmaz merak etmeyin. Vatanına milletine, bayrağına, değerlerine bağlı olmayan kimseyi Cumhurbaşkanı yapmaz. Yarıdan fazlası kimi istiyorsa da bırak Cumhurbaşkanı o olsun. Bu değişikliklerin hepsini ülkemizin geleceğini düşünerek yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan İmam nikahlı eşi tarafından öldürülen kadın toprağa verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi