Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

7 ambulansın sevk edildiği asılsız kaza ihbarına suç duyurusu

Tokat’ta itfaiye ekiplerini arayan şahıs Tokat-Sivas Karayolu üzerinde bir aracın uçuruma devrildiği ve 12 kişinin yaralandığı ihbarı yaptı. İhbar üzerine 7 ambulans, AFAD ekipleri, itfaiye kurtarma ekipleri, jandarma trafik ekipleri şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki bölgeye sevk edildi. Sivas il sınırına kadar arama yapan ekipler kazaya rastlanmaması üzerine normale döndü. Dün iftara yakın bir saatte yaşanan olay sonrasında ise İl Sağlık Müdürlü tarafından tespit edilen telefon numarası savcılığa bildirilerek suç duyurusunda bulundu. İl Sağlık Müdürü Yunus Topal, asılsız ihbarlar nedeniyle acil yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşmakta sıkıntılar yaşandığını belirterek,112 Acil Yardım hattına günde yüzlerce asılsız ihbar geliyor. O an gerçekten yardıma ihtiyacı olan bir hasta mağdur olabilir. Bu anlamda gereksiz aramaların yapılmaması yönünde yapılan tüm uyarılara rağmen bu tür istenmeyen durumlar olabiliyor. Dün iftara yakın bir saatlerde kaza olduğu ve çok sayıda yaralı olduğu ihbar üzerine ekipler sevk edildi. Olay asılsız çıktı. Sağlık Müdürlüğü olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk dedi.

Avukat Hakan Arslan ise 112 Acil Çağrı Merkezi’ni asılsız ihbarda bulunmak suretiyle meşgul ettikleri tespit edilen kişilere 30 Mart 2005 tarih ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununa göre İl Valileri tarafından 250 lira idari para cezası verildiğini kaydetti. Arslan, olayın tekrarı halinde ise bu cezanın iki katı olarak uygulandığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Niksar’da motosiklet uygulamaları sıklaştırıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi