Tokat Haberleri, Tokat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

30 yıllık köprünün yenisi yapılıyor

Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Çamlıca-Üçyol-Yazıtepe-Yenisu Grup yolu üzerinde yapımı devam eden köprü inşaatında incelemelerde bulundu. Kaymakam Üçer, yaklaşık 30 yıldır hizmet veren ve bugün artık ihtiyaca cevap veremez hale gelen Gülüt Çayı üzerinde bulunan köprünün yerine yapılan ve inşaatı devam eden köprü inşaat çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaymakam Üçer, Gülüt Çayı üzerinde uzun yıllardır yapılması için adım atılmayan ve darlığı nedeniyle birçok trafik kazasına sebebiyet veren köprünün yanına yeni bir köprü yapıldığını ifade ederek,KÖYDES 2017 programına alarak yapımına başladığımız yeni köprü yükselmeye devam ediyor. Prefabrik kirişlerle yaklaşık 28 metre açıklığında 18 metre yüksekliğinde olacak olan ve 3 binden fazla nüfusa hizmet verecek olan yeni köprümüz inşallah kısa sürede tamamlanacak dedi.

Kaymakam Üçer’in, incelemeleri esnasında Özel İdare Müdürü Erkan Şahin ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Tuncay Arpacıoğlu da hazır bulundu.

Bir önceki yazımız olan Tokat’ta teröristlerin kış üstlenmesine karşı operasyon başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi